Pojemnik zaba

Dozowniki celkowe to powszechnie wykorzystywane urządzenia. W zależności od wzoru i rodzaju mogą być dane do realizacji różnych zadań.

Dozownik celkowy przeznaczony jest do szczelnego zamykania zbiorników pyłu, które dokonują w warunkach ciśnienia innego niż ciśnienie atmosferyczne. Dzięki tym urządzeniom możliwie jest opróżnianie zbiorników bez potrzeb dekompensacji. Temperatura miałów nie może stanowić cieńsza niż 200 stopni Celsjusza oraz nie pewno żyć mowy o agresywności pyłów.

Zasada działania dozownika celkowego jest dosyć prosta. Pył ze zbiornika wpada do dozownika przez otwór wlotowy. Następnie stanowi on unoszony w celkach ze skrzydełkami kierującego się bębna.

Dozowniki celkowe mają za stanowisko w postępowanie ciągły dozować materiały sypkie i drobnoziarniste. Będą owo w szczególności ziarna zbór, mleko w proszku, przyprawy, ziele angielskie, pieprz, cukier, kazeina, sól, pyły filtracyjne itp. Dozowniki znajdują wykorzystanie na dowolnym momencie realizacji, także w dziale działania technologicznej linii pakowania produktów, w klasie ważenia oraz dozowania i transportu pneumatycznego.

Zwykle są również stosowane, jako tzw. śluzy odcinające sfery robocze o odmiennych ciśnieniach. Ważna je tworzyć np. na przelocie z cyklonu, z filtra odpylającego lub suszarki. Znajdują oraz zastosowanie przy opróżnianiu zbiorników.

Drinkom z punktów wyposażenia dozowników celkowych zapewne być skrzynka elektryczna z falownikiem. Dzięki niej można z łatwością dostosować wydajność dozownika do swoich potrzeb. Dozowniki spełniają wszelkie normy higieniczne oraz zasady bezpieczeństwa przewidziane przepisami prawa.