Badania lekarskie z poprzedniej pracy

Seksuolog - pierwsze spotkanie w jego gabinecie zazwyczaj przejawia się stresogennym wydarzeniem, lecz odkładanie decyzji o wizycie że korzystać złe skutki. Dużo pań będących na zaburzenia związane z działaniem seksualnym czeka w okresie poradę u specjalisty, częstokroć zwlekając spośród obecnym nawet wiele lat. Nie jest więc oczywiste rozwiązanie, gdyż nie dość, iż nie rozwiązuje problemu, wtedy w smaku może doprowadzić eskalację dysfunkcji. W branży seksuologii otrzymują się zatem wszelkie aspekty związane z płciowością zatrudnionego w warstwie fizycznej, ale omawiana dziedzina porusza również sprawy dotyczące ludzkiej duszy i emocjonalności. Seksuolodzy w dużym mieście (takim jak Kraków) są dostępni praktycznie z ręki, wystarczy jedynie zasięgnąć języka w wyszukiwarce. Zaburzenia funkcji seksualnych, obiekcje odnośnie własnej orientacji czy tożsamości fizycznej lub zmagania powiązane spośród jej pomocą ze części środowiska społecznego, to najczęstsze zmartwienia pacjentów zgłaszających się do seksuologa. Dyskomfort powiązany z komplikacjami dotyczącymi życia prywatnego miewa diametralny pomysł na domową egzystencję, a nie wolno bagatelizować niepokojących nas objawów.

Pomimo wszechobecności seksu w środowiskach, grupa ludzi nadal wstydzi się otwarcie rozmawiać na problemy połączone z polską seksualnością. Z tegoż czynnika mnóstwo osób pozostaje w milczeniu z względu licznych kłamstw, przeinaczeń, stereotypów oraz błędnych przekonań dotyczących seksu i płciowości. Spotkanie z seksuologiem prezentuje się więc możliwością do zmierzenia się z polskimi najbardziej ciężkimi problemami oraz pomaga ich nowatorskie rozwiązanie. Bez powodu na podstawową specjalizację danego seksuologa (czyli to psychiatra, ginekolog lub internista) przed inicjacyjną wizytą trzeba skończyć się psychicznie do udzielenia szczegółowego wywiadu. Jego kierunkiem jest prawdopodobnie najbardziej kompletne zrozumienie przez specjalistę martwiącego nas zagadnienia, uwzględniając przy tym wszelkie aspekty biologiczne, medyczne, psychologiczne i społeczne. Rzetelny seksuolog powinien zadawać pytania dotyczące stanu zdrowia, samopoczucia psychicznego, starych i tych związków intymnych, orientacji seksualnej i identyfikacji płciowej, rozwoju seksualnego, punktu uważania na problem seksu oraz dotychczasowych doświadczeń w tej sprawie.

Należy sobie uświadomić, że jako pacjent masz obowiązek żądać od seksuologa przestrzegania Twoich praw seksualnych, czyli spodziewać się ze części lekarza: wyrozumiałości, życzliwego traktowania, kultury osobistej, bezstronności światopoglądowej, akceptacji umiejętności i tożsamości seksualnej, poszanowania granic intymności psychofizycznej oraz udzielenia dostępnych dla Ciebie informacji. Dalszym etapem diagnozy seksuologa będącym po problemie będzie pytanie somatyczne stworzone przez eksperta z powierzchnie pokrewnej (tj. ginekolog w przypadku ślubnych bądź urolog w przypadku mężczyzn), aczkolwiek możliwe jest zarówno badanie psychologiczne, liczące na dobraniu odpowiedniego kwestionariusza lub testu. Seksuolog może i zasugerować skierowanie do przeprowadzenia badań biochemicznych i hormonalnych krwi, czyli pomiaru poziomu glukozy i cholesterolu albo progesteronu i estrogenu czy testosteronu. Musimy zdać sobie sprawę, iż pragnienia seksualne należą do kategorii potrzeb fizjologicznych, oraz ich wynagrodzenie jest drinkiem z niezbędnych elementów nadającym życiu sens.